21.04.2020 r. Wideokonferencja Prezydium Krajowej Sekcji Energetyki

Utworzono: piątek, 24, kwiecień 2020 20:11

21 kwietnia 2020 r. odbyła się wideokonferencja Prezydium Krajowej Sekcji Energetyki. W trakcie spotkania omówiono sytuację w poszczególnych Grupach Energetycznych dotyczącą m.in:

- zaawansowania negocjacji płacowych na 2020 r.;
- koszarowania pracowników z związku z pandemią koronawirusa;
- zmian w ZUZP - taryfa pracownicza, ekwiwalent dla emerytów i rencistów oraz prosumentów.
Przedmiotem rozmów była także przyszła współpraca organizacji związkowych NSZZ Solidarność grupy Energa oraz PKN Orlen w związku z fuzją obu podmiotów. Przyjęto z niepokojem docierające do nas informacje związane z sytuacją finansową, w jakiej znajduje się obecnie Tauron i związanymi z tym zagrożeniami dla pracowników.
Wypracowano stanowisko ws. niezależnego funkcjonowania Krajowej Sekcji Energetyki oraz Krajowej Sekcji Górnictwa Węgla Kamiennego w ramach Sekretariatu.
Przygotowano pismo do MAP i URE ws. terminów wymiany legalizacyjnej liczników, przyłączania mikroinstalacji oraz wydawania warunków przyłączenia do sieci energetycznej.
Posiedzenie zakończono propozycją zebrania uwag do Ponadzakładowego Układu Zbiorowego Pracy dla branży energetycznej, w celu wypracowania tekstu jednolitego PUZP, akceptowalnego przez całą stronę społeczną Zespołu Trójstronnego branży energetycznej.

Za: .solidarnosc.gorzow.enea.pl