16.04.2020 r. Wideokonferencja Prezydium Krajowej Sekcji Energetyki

Drukuj E-mail
Utworzono: wtorek, 21, kwiecień 2020 11:51

W dniu 16 kwietnia 2020 r., z uwagi na obecną sytuację pandemiczną, po raz pierwszy w formie wideokonferencji, odbyło się kolejne posiedzenie Prezydium Krajowej Sekcji Energetyki.

Przedmiotem obrad było m.in.:
1. Relacja z odbytego również za pomocą wideo spotkania Zespołu Trójstronnego do spraw branży energetycznej, podczas którego, wobec zarejestrowania Związku Pracodawców Energetyki, przygotowano pismo, w którym strona społeczna zadeklarowała swoją gotowość do przystąpienia do rozmów w pełnym składzie ZT.
Podano skład osobowy przedstawicieli KSE dedykowanych do zespołu, który zajmie się negocjowaniem PUZP dla pracowników energetyki.
2. Przez wzgląd na obecną sytuację pandemiczną, uzgodniono treść apelu skierowanego do Rządu RP o jak najszybsze podjęcie konkretnych działań, zmierzających do utworzenia „tarczy dla energetyki”, mającej na celu choć częściową rekompensatę strat ponoszonych w związku z pandemią.
3. Przygotowano pismo do MAP, w celu powołania zespołu roboczego, stawiającego za cel dokładne przeanalizowanie najbardziej niepokojących zapisów znajdujących się obecnie w Rozporządzeniu z dnia 28.08.2019 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy urządzeniach energetycznych.
4. Omówiono niepokoje pracowników Grupy Energa w związku z planowaną fuzją tej grupy z PKN Orlen.

 

 

Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki