Walny Zjazd Delegatów Sekcji Krajowej Energetyki NSZZ ,,Solidarność’’

Utworzono: wtorek, 20, listopad 2012 00:41

W dniach 14-16.11.2012 odbyła się Rada SKE + WZD SKE NSZZ Solidarność

W Nowych Rumunkach koło Płocka spotkali się członkowie Rady Sekcji Krajowej Energetyki NSZZ Solidarność, by odbyć kolejne posiedzenie Rady SKE oraz wspólnie z Delegatami z całego kraju wziąć udział w Zjeździe Delegatów SKE.

Tematyka obrad Rady oraz Zjazdu Delegatów:
1.Informacje z Posiedzenia Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ „Solidarność”.
2.Przewodniczący Rady SKE przedstawił uchwały z ostatniego Zjazdu Delegatów oraz sposób ich realizacji.
3. Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ „Solidarność” w dniach 22-23 listopada 2012r w Kielcach. Jednym z ważnych tematów podnoszonych przez delegatów członków SKE będą zmiany do Statutu NSZZ Solidarność.
4. Bieżące informacje z Grup Kapitałowych . W większości grup łamane są prawa pracownicze. Podjęto działania celem zmiany tej niekorzystnej sytuacji. W najbliższym czasie odbędą się pikiety oraz manifestacje w Łodzi oraz Koszalinie . Rozpoczęto przygotowania do przeprowadzenia Ogólnopolskiej Akcji Protestacyjnej. W Enei odbyły się już dwa referenda strajkowe oraz strajk ostrzegawczy. Ewentualna akcja strajkowa uzależniona jest od postępowania mediacyjnego
5. Europejska Inicjatywa Obywatelska w sprawie zawieszenia Pakietu . Klimatyczno-Energetycznego UE. Z inicjatywy SGiE Komisja Krajowa podjęła się zadania zbierania podpisów pod w/w inicjatywą obywatelską. SKE apeluje do wszystkich swoich członków oraz ich rodzin o poparcie tej inicjatywy.
6. Wybory uzupełniające. W tajnych wyborach do Rady SKE wybrano: Krzysztofa Marca, Krzysztofa Kopczyńskiego oraz Grzegorza Czerwińskiego. Na Delegata na Kongres Sekretariatu Górnictwa i Energetyki wybrano Krzysztofa Marca. Gratulujemy wyboru oraz życzymy zrealizowania się w pracy związkowej.
7.W przyjętych stanowiskach Delegaci ustosunkowali się do w/w tematów oraz zajęli stanowisko w sprawie planów zmiany ustawy o związkach zawodowych.