Posiedzenie Sekretariatu Górnictwa i Energetyki

Utworzono: czwartek, 25, październik 2012 18:00

Katowice, dnia 24 października 2012r.

Posiedzenie Rady Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ „Solidarność”.

W dniu 24 października 2012 roku w Katowicach odbyło się posiedzenie Rady SGiE NSZZ „Solidarność”. Przewodniczący SGiE NSZZ „Solidarność” Kazimierz Grajcarek powitał zgromadzonych na posiedzeniu. Głównymi tematami posiedzenia było omówienie obecnej sytuacji w Sekcjach oraz informacje o Europejskiej Inicjatywie Obywatelskiej zbierania podpisów dotyczącej zawieszenia Pakietu Klimatyczno-Energetycznego UE.

Jest to już w naszym kraju tradycja, że obywatele oraz robotnicy poprzez związki zawodowe rozpoczynają kolejną akcję przeciwko niszczeniu polskiej gospodarki, spowodowane decyzjami rządu RP w imię poprawności politycznej z UE. Członkowie Rady SGiE przedstawili obecną sytuację w branżach sektora paliwowo-energetycznego, oraz szeroko omówiono działania restrukturyzacyjne i związane z nimi zagrożenia. Po decyzji Ministra Skarbu Państwa Mikołaja Budzanowskiego dotyczącej audytu w Spółkach Skarbu Państwa, istnieją realne zagrożenia likwidacji tysięcy miejsc pracy w sektorze energetycznym. Na posiedzeniu omówiono również zagadnienia jakie będą omawiane na Krajowym Zjeździe Delegatów NSZZ „Solidarność”, który odbędzie się 22-23 listopada 2012r. w Kielcach.

Ze związkowym pozdrowieniem

Roman Rutkowski

Przewodniczący SKE NSZZ „Solidarność”