Wrześniowe manifestacje Związków Zawodowych w Warszawie.

Utworzono: wtorek, 20, sierpień 2013 14:37

Przewodniczący NSZZ „Solidarność” Piotr Duda apeluje do członków związku o masowy udział w ogólnopolskich dniach protestu w Warszawie 11-14.09.2013r.

„Solidarność” domaga się takich działań rządu, których celem będzie ochrona miejsc pracy, ograniczenia szkodliwej dla państwa plagi umów śmieciowych i rezygnacji z represyjnego prawa.  Związkowcy zaprotestują przeciwko uchwalonym przez parlament zmianom w kodeksie pracy, wydłużającym okres rozliczeniowy czasu pracy, wysokości płacy minimalnej i podwyższeniu wieku emerytalnego, przeciw brakowi uczciwego dialogu społecznego. Postulatem będzie też zmiana Konstytucji RP w części dotyczącej wprowadzenia zasady obligatoryjnego referendum krajowego i ustawy o referendach.

Apel Piotra Dudy <- kliknij i zobacz

Dni protestu 11-14.09.2013r <- kliknij i zobacz