Związkowcy gotowi do długich protestów.

Utworzono: piątek, 19, lipiec 2013 07:38

Związkowcy z trzech central - Forum Związków Zawodowych, NSZZ „Solidarność” i Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych - zapowiadają, że są „przygotowani na długą walkę” w związku z akcją protestacyjno-strajkową, która ma się rozpocząć 11 września.

Zapowiedzieli, że opracowali już scenariusz czterodniowego protestu w Warszawie. Protest każdego dnia ma być prowadzony przez jedną branżę. Nie oznacza to, że 14 września protest się zakończy. „Jesteśmy przygotowani na długą walkę” - zadeklarował przewodniczący Solidarności Piotr Duda.

Duda powiedział, że protest będzie się odbywał pod hasłem „Dość lekceważenia społeczeństwa”. „Na bieżąco sztaby protestacyjne będą informowały o przygotowaniach do dni protestu, ale to mogą być nie tylko dni, lecz tygodnie lub nawet miesiące” - podkreślił. Związkowcy nie ujawnili, jak będzie wyglądała wrześniowa akcja protestacyjna w Warszawie.

Pytany przez PAP powiedział, że po czwartkowym spotkaniu związki przekażą zalecenie do terenowych organizacji, by przekształcały się w komitety protestacyjno-strajkowe. To jeden z elementów przygotowań do strajku generalnego.

PAP

Poprawiono: piątek, 19, lipiec 2013 07:38