2023-08-20 38. Pielgrzymka Energetyków, Elektryków i Elektroników

Drukuj E-mail
Utworzono: poniedziałek, 21, sierpień 2023 16:56

Przynosimy Maryi nasze trudy i wyzwania, służbę w trosce o bezpieczeństwo energetyczne Polski. Na Jasnej Górze odbyła się 38. Pielgrzymka Energetyków, Elektryków i Elektroników. Od lat włączają się w „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”- dziś złożyli ofiarę na rzecz Hospicjum bł. ks. Michała Sopoćki w Wilnie. Dwudniowa pielgrzymka pracowników branży energetycznej zgromadziła ok. 8 tys. osób. Tradycyjnie była ona zwieńczeniem Dnia Energetyka obchodzonego 14 sierpnia w rocznicę śmierci patrona tej grupy zawodowej - św. Maksymiliana Kolbego. Mszy św. przewodniczył bp Marek Marczak z Łodzi.

Przychodzimy prosić o wiarę żywą, która będzie obecna w codziennych wyborach, będzie naszą siłą w pracy zawodowej i relacjach z innymi, pozwoli doświadczyć wewnętrznego pokoju – mówił kaznodzieja.Wobec wciąż rosnącego zapotrzebowania na prąd przed branżą energetyczną stoi dziś wiele wzywań. Wśród nich są: zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego kraju, jego energetycznej suwerenności, rentowności produkcji prądu i rozwój nowych technologii.

Ks. Sławomir Zyga krajowym duszpasterze energetyków, elektryków i elektroników zwrócił uwagę na aspekt służby w pracy osób odpowiedzialnych za nasze energetyczne bezpieczeństwo. – Dzisiaj jeżeli chcemy pokazać miarę jakiegoś zdarzenia typu kataklizm naturalny, to mówimy ilu ludzi i jak długo było bez prądu. I to pokazuje, że praca energetyków jest publiczną służbą – mówił duszpasterz.

Na pielgrzymkę przyjechali pracownicy branży energetycznej, wszystkich grup kapitałowych PGE, Enea, Energa i Tauron oraz elektrowni z całej Polski. Obecni byli prezesi i dyrektorzy zakładów, przedstawiciele zarządów i spółek oraz związkowcy. Wraz z czynnymi zawodowo pracownikami branży przybyli również emeryci i renciści.

Za:JasnaGóraNews

 

Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki