2022-08-21 - XXXVII PIELGRZYMKA ENERGETYKÓW, ELEKTRYKÓW I ELEKTRONIKÓW

Drukuj E-mail
Utworzono: poniedziałek, 22, sierpień 2022 21:23

Z modlitwą o pokój, bezpieczeństwo energetyczne Polski, o potrzebne siły i energię do pracy w niełatwym dla wszystkich czasie, o bezpieczną pracę zwłaszcza w sektorze dystrybucji na Jasną Górę przybyli uczestnicy 37. Pielgrzymki Energetyków, Elektryków i Elektroników. Pamiętano też o ofiarach i poszkodowanych w wypadku autokaru w Chorwacji. Mszy św. przewodniczył bp Jan Wątroba, ordynariusz rzeszowski.

W homilii bp Wątroba podkreślił, że codzienność zawodowa energetyków, elektryków i elektroników, ich praca, wykonywanie powinności, ma wymiar służby drugiemu człowiekowi i ojczyźnie, służby, która przyczynia się do poczucia bezpieczeństwa wszystkich Polaków. Wskazując na ich patrona św. Maksymiliana Kolbego zachęcał, by Ewangelię uczynić źródłem działania w życiu osobistym i zawodowym.
O. Rafał Wilk podprzeor Jasnej Góry w powitaniu podziękował wszystkim pracowników branży energetycznej w Polsce za ich pracę, zauważając też, że bez niej nie mogłoby się dokonywać dzieło ewangelizacji. - Dosłownie strach pomyśleć, jak wyglądałoby nasze życie, w tym to religijne, bez waszej działalności w czasie pandemii, kwarantanny, izolacji - mówił paulin.

Wobec wciąż rosnącego zapotrzebowania na prąd przed branżą energetyczną stoi dziś wiele wzywań. Wśród nich są: zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego kraju, jego energetycznej suwerenności, rentowności produkcji prądu i rozwój nowych technologii wskazywał W pielgrzymce uczestniczyli prezesi i dyrektorzy zakładów, przedstawiciele zarządów i spółek oraz związkowcy na czele z Jarosławem Grzesikiem, przewodniczącym Krajowego Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ „Solidarność” . W pielgrzymce uczestniczyli prezesi i dyrektorzy zakładów, przedstawiciele zarządów i spółek oraz związkowcy na czele z Jarosławem Grzesikiem, przewodniczącym Krajowego Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ „Solidarność” .

Za:jasnagora.pl

 

Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki