35.Rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Uroczystości na tamie we Włocławku.

Drukuj E-mail
Utworzono: poniedziałek, 21, październik 2019 16:19

– W imieniu NSZZ Solidarność, którą dzisiaj mam honor reprezentować wyrażę słowa podziękowania JE Biskupowi Meringowi za to, że jest tutaj swoistym strażnikiem miejsca, gdzie ksiądz Jerzy zakończył swoje ziemskie życie. Wielkie Bóg zapłać  ekscelencjo!

 „Zło dobrem zwyciężaj to było motto krótkiego życia ks. Jerzego Popiełuszki. W tych czasach wydaje się to trudne niemal niemożliwe. Musimy, pamiętając o męczeńskiej śmierci ks. Jerzego, codziennie starać się zło dobrem zwyciężać. Tylko pod tym krzyżem, tylko pod tym znakiem Polska jest Polską, a Polak Polakiem. Będziemy bronić krzyża, będziemy bronić wartości, będziemy bronić symboli, będziemy bronić kapłanów, którym zawdzięczamy, że w trudnych latach 80. przetrwała Solidarność. Obiecuję to z tego miejsca, przy relikwiach bł. ks. Jerzego. Prosimy też Ojca Świętego Franciszka, aby tak jak na 35. lecie Solidarności zrobił nam wielki prezent w postaci dekretu ustanawiającego bł. ks. Jerzego patronem NSZZ Solidarność, tak z początkiem grudnia będziemy prosić Ojca Świętego Franciszka, by w roku 40-lecia Solidarności wyniósł Go do godności świętych. Prośba to nie wszystko, potrzebna jest o to gorąca modlitwa, o co wszystkich zgromadzonych bardzo proszę, powiedział Tadeusz Majchrowicz, z-ca przewodniczącego Solidarności.

 

Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki