Pikieta Solidarności z SGiE przed siedzibą PGE.

Utworzono: sobota, 06, październik 2018 17:56

Kilkuset związkowców z Solidarności protestowało w piątek, 5 października, przed centralą Polskiej Grupy Energetycznej w związku z "pozorowanym" dialogiem społecznym władz spółki ze związkami.

- Protest to realizacja stanowiska Kongresu Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ Solidarność i kwietniowego stanowiska Komisji Krajowej związku w sprawie dialogu - powiedział PAP wiceszef Sekretariatu i szef Sekcji Krajowej Górnictwa Węgla Brunatnego "S" Wojciech Ilnicki, kierujący Solidarnością w należącej do PGE GiEK (Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna) kopalni i elektrowni Turów.

W stanowiskach tych przedstawiciele "S" zarzucali szefom spółek z grupy kapitałowej PGE dyskryminację i próby wyeliminowania ich z dialogu, "wręcz zwalczanie ich związku zawodowego". W opinii związkowców "głównym celem zarządu i kierowników jednostek podległych PGE jest zastąpienie dialogu społecznego działaniami, mającymi na celu osłabienie NSZZ Solidarność".