27-28.02.2018 Obradowała Komisja Krajowa NSZZ Solidarność.

Utworzono: środa, 28, luty 2018 20:02

W Gdańsku na pierwszym w 2018 r. zebraniu spotkali się członkowie Komisji Krajowej NSZZ Solidarność (KK).

Po przyjęciu protokołu z ostatniego spotkania przystąpiono do realizacji wcześniej przyjętego programu zebrania. Podczas posiedzenia KK wybrano nowego redaktora naczelnego Tygodnika Solidarność. Został nim Michał Ossowski - związany z "Solidarnością" od 13 lat, od 2015 roku był prezesem spółki Tysol, która z ramienia Związku Zawodowego wydaje Tygodnik Solidarność. Wysłuchano informacji z prac Prezydium, zespołów KK, Rady Dialogu Społecznego oraz Rady Ochrony Pracy. Stosownymi uchwałami przyjęto wykonanie budżetu za 2017 i preliminarz na 2018 r. Dyskutowano też o pracy Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Pracy.

Inne tematy poruszane podczas obrad KK:

-legitymacja elektroniczna,

-ograniczenie handlu w niedzielę,

-wybory na kadencję 2018-2022.

Przyjęto stanowisko w/s polityki klimatyczno-energetycznej. Przedstawiciele sekretariatów branżowych i regionów przekazali informacje o problemach z jakimi aktualnie się borykają.

Krzysztof Gonerski zapoznał zebranych z sytuacją w branży energetycznej:

-pozorowany dialog, szykanowanie i szkalowanie władz NSZZ Solidarność

-plany restrukturyzacji branży bez konsultacji z przedstawicielami załóg.

Zamiast „dobrej zmiany”, kontynuacja chorych pomysłów poprzedników. Jeżeli sytuacja nie ulegnie poprawie, Energetycy w kwietniu, planują manifestację przed Ministerstwem Energii.

Za:sgie.pl/ske